Будинки з легких конструкцій - основа сучасного бізнесу
Технологія будівництва швидкомонтованих каркасних будівель з ЛСТК давно користується популярністю в багатьох країнах. Її розглядають як логічний розвиток панельного житлового буму в Канаді, Фінляндії, Франції, США . Спочатку будівлі модульного типу зводилися тільки для промислового, торгового і військового призначення. Однак зростання на запит приватних будівель привів до виникнення модульних житлових будинків декількох різновидів і функціональності. Завдяки міцності елементів в поєднанні з еластичністю виникає висока стійкість до сезонних повеней, грязьових потоків і землетрусів. Ці властивості зробили популярними такі конструкції на складних ділянках по структурі грунту і рельєфу. В наші дні за допомогою ЛСТК будують 90% споруд такого призначення, як:
- торгові і промислові приміщення;
- дитячі, медичні та адміністративні будівлі;
- мобільні модульні будівлі для бізнесу.
В Україні швидкобудуюємі модульні будівлі тільки набувають популярності, особливо в готельному і будівельному бізнесі. В період СРСР сталь була малодоступним матеріалом, тому купити модульний будинок можна було тільки в мріях. Зараз технології і матеріали дозволяють відродити виробництво модульних будівель за доступною ціною. Перспективними напрямками є модульні і не тільки приватні дитячі садки, міні-офіси, мобільні автомийки, сезонні будиночки (дачні кооперативи, бази відпочинку) і складські комплекси.
Виготовлення модульних будівель: матеріали, терміни і особливості монтажу
Зводити типові і індивідуальні приміщення будь-якої складності при каркасному будівництві не складає труднощів. Ціна на будівлю з ЛСТК залежить від швидкості будівництва, складності проекту, обробки, матеріалів, які завжди відповідають екологічності та пожежній безпеці. Великий асортимент матеріалів об'єднує в спільне і становить - модуль будівлі. В якості обов'язкових елементів будівлі ЛСТК виступають каркас, зовнішня і внутрішня обробки, двері і вікна.
Сучасний каркас швидкомонтованих будинків з ЛСТК складається з сталевого оцинкованого профілю товщиною від 0,8 до 3 мм в залежності від складності проекту. Ребрами жорсткості виступають труби. Режим експлуатації будівлі з ЛСТК безпосередньо впливає на структуру основної конструкції. Так, використання швидкомонтованих будівель в сейсмічно небезпечних зонах або районах зі значним сніговим навантаженням вимагає додаткових кріплень. Крім оцинкування, конструкцію покривають ґрунтовкою, в деяких випадках проводять фарбування. Зовнішня сторона конструкції і покрівля є алюмінієві композитні панелі RAL або аналоги з обов'язковою наявністю утеплювача всередині. Для пожежонебезпечних областей використовують на швидкомонтованих будівлях вогнезахисне покриття. Вибір форми даху (пряма чи похила) залежить від дизайн-проекту. Матеріали для внутрішнього оздоблення різноманітні і обговорюються замовником на етапі проектування, втім, як і наявність освітлення, підведення і виведення води.
Металопластикові вікна та металеві вхідні двері від перевірених постачальників зроблять конструкцію будівлі ЛСТК більш надійнішою. Для посилення заходів безпеки в багатоповерхових швидкомонтованих збірних будинках на вікнах першого поверху встановлюють решітки. Вбудовані внутрішні металеві або дерев'яні сходи створюються з урахуванням всіх побажань замовника.
Блоки швидкомонтованих будинків в залежності від призначення можуть наповнюватися потрібними меблями і відповідним обладнанням. Наприклад, сантехнікою у ванній кімнаті, професійними кухнями, вентиляцією, кондиціонерами або системою пожежної сигналізації.
Строки виготовлення та монтажу житлових готових модульних будівель вражають: завдяки високим стандартам якості виготовлення в залежності від обсягів займає всього від 5 днів до 2 місяців, а монтаж - не більше тижня.
Особливості монтажу модульних швидкомонтованих будівель залежать від обраного методу зведення:
Блочно-модульний метод. Блочні модульні будівлі габаритні і стандартизовані, але мають перевагу в швидкості збирання і встановлення. На вибране місце доставляють вже повністю зібрану на заводі житлоплощу, складання якої відбувалася у відповідних умовах під контролем кваліфікованих фахівців. Є один нюанс - такий спосіб монтажу можливий при наявності спеціалізованого транспорту для доставки цієї конструкції, що істотно підвищує ціну на блочно-модульний будинок. Однак вартість модульного будівлі з ЛСТК з доставкою все одно в два рази нижче, ніж цегельний аналог.
Каркасно-панельний метод. Каркасно-панельне будівництво надає свободу дій в розмірах і формі вироби, а також знижує транспортні витрати. Незначне збільшення термінів монтажу не перекриває плюси даного методу. В останні чверть століття застосовують металопрофіль з низьколегованої сталі змінного перерізу, що підвищує міцність і знижує вагу каркаса на 15-17%. Точність при монтажі основного блоку і додаткових елементів (вікон, дверей, фасадів) швидкомонтованих будинків забезпечує скорочення витрат на вирівнювання і доробки конструкцій «за місцем».
Головне завдання модульної будівлі - поєднати бажання замовника з функціональністю в готовій до експлуатації конструкції за короткий термін. Дізнатися ціну за блок модульного будівлі і додаткові характеристики ви завжди можете у наших менеджерів.Розрахунок вартості модульного будівлі «під ключ»
Ціна на швидкобудуюємі модульні будівлі дозволяє економити до 50% коштів в порівнянні з цегляною спорудою або газобетонних блоків. Значна економія відбувається на будівництві фундаменту. Оскільки каркас з ЛСТК порівняно легкий, то досить використовувати дорожні, бетонні блоки або гвинтові палі. Також передбачена установка на вже готовий фундамент. Але є фактори, що впливають на підсумкову вартість:
- площа і кількість поверхів;
- складність планування будівлі з ЛСТК;
- оздоблювальні матеріали;
- вид покрівлі;
- типи комунікацій.
Фінансово найвигіднішим і ефективним варіантом залишається купувати модульні будівлі в Україні «під ключ» у перевірених фірм. Цей варіант гарантує високу якість робіт, мінімальні терміни виготовлення і знижує ризик непередбачених ситуацій на кожному етапі будівництва. У підсумкову вартість квадратного метра конструкції «під ключ» входять зовнішня і внутрішня обробка, утеплення приміщення, установка вікон, сходів і дверей.
Ціна на модульні будівлі в Україні різна в кожному місті, тому для економії на доставці вибирайте місцевих виробників. Досвідчені консультанти допоможуть з оптовою та роздрібною покупкою модульних конструкцій і запропонують оптимальний варіант доставки.
Модульні будівлі і споруди в Дніпрі
Наша компанія займається виробництвом і продажем модульних будівель в Дніпрі і з доставкою по Україні. Ми надаємо повний пакет послуг: проектування будівлі модульного типу, його швидку доставку і монтаж. Ми ретельно стежимо за супровідною документацією проекту - від договору про співпрацю з клієнтом до передачі замовнику в експлуатацію його будови. Остаточна ціна будівлі з ЛСТК прораховується на етапі підписання договору на базі затвердженого проекту.
Доставка в нашій компанії здійснюється власним автотранспортом, тому навіть з транспортуванням, ціна на модульні будівлі «під ключ» в Києві та інших містах вигідніша саме у нас.
Переваги і область застосування
Модульне будівництво має ряд ключових переваг перед іншими способами зведення швидкомонтованих будівель:
Стислі терміни будівництва. На зведення житлового котеджу середніх розмірів потрібно 1-2 місяці. Це знижує витрати на зарплату робітників, які здійснюють монтажні роботи.
Легкість окремих елементів і всієї конструкції будівлі ЛСТК в цілому дозволяє кардинально знизити витрати на облаштування фундаменту, оренду будівельних кранів і транспорту.
Модульні будинки і будівлі славляться високою мобільністю. При необхідності їх перевезення на нове місце витрати будуть мінімальними.
Матеріали, які використовуються в модульному і каркасному будівництві, мають високу екологічну та пожежну безпеку.
Для будівництва потрібно мінімальна кількість документів. Вони проходять спрощену систему реєстрації, оскільки швидкобудуюємі будівлі є тимчасовою будовою. Але є невелике обмеження по висоті конструкції. Модульний спосіб будівництва враховує можливість зведення будівель тільки до трьох поверхів.
Всі модульні будівлі різного призначення прекрасно зарекомендували себе в різних країнах, кліматичних зонах, виробничому і житловому будівництві.