Про технологію ЛСТК

Поділитися з друзями

Натисніть на іконку, щоб поділитися посиланням із друзями

Легкі сталеві тонкостінні конструкції - ЛСТК, почали активно застосовуватися в будівництві понад 50 років тому і за цей час змогли стати одними з популярних і широко затребуваних матеріалів при зведенні будівель найрізноманітніших типів і видів. Сьогодні за допомогою них будують магазини, житлові будинки, готелі, котеджі, гаражі та багато інших споруд. Принцип технології полягає у використанні легких сталевих оцинкованих профілів товщиною до 2 мм (ЛСТК), які формують несучий металевий каркас майбутньої будівлі.

Завод металокаркасів уже багато років займається виготовленням, установкою і обробкою різноманітних конструкцій з металу. Слід зазначити, що «Завод металокаркасів» гарантує найвищу якість за доступною ціною. Металокаркаси виготовляються тільки найкращої якості і відповідно до всіх стандартів і норм. Ми пильно стежимо за якістю свого продукту.

Історія технології
Як ви знаєте, ЛСТК - це пріоритетна для нас технологія будівництва, на яку ми зробили упор. Багато людей помилково вважають, що це якась дуже нова і «неодороблена» технологія. Але історія ЛСТК може вас сильно здивувати!


На початку п'ятидесятих років 20 століття в Канаді з'явилася нікому невідома технологія ЛСТК, і вже до середини п'ятидесятих років вона стала настільки популярною, що її стали використовувати практично всі Канадці, натомість каркасів дерев'яних. У містах і зовсім було важко зустріти будинок, побудований з дерев'яного каркаса.

Чому ж ЛСТК став таким затребуваним? У ті час будинки горіли набагато частіше, а спеціальних засобів для збільшення вогнестійкості дерев'яного каркаса ще не існувало, багато в чому тому люди і стали звертати увагу на конструкцію ЛСТК, яка не горить, та й до того ж коштує дешевше. Згодом і жителі США стали частіше використовувати цю технологи.
 • Коли технологія тільки з'явилася вона використовувалася виключно в промислових об'єктах, тому що володіла одним істотним мінусом - каркас промерзав. Отже, в перший час заміські будинки за технологією ЛСТК будувати було не дуже добре. Кому потрібен холодний будинок?

  Але технологію швидко вдосконалили! Були розроблений термопрофіль, який завдяки спеціальним термопросічкам, або варіант з обломленням мостів холоду блискуче вирішив проблему промерзання. А з появою якісного утеплювача, такого як кам'яна вата. Будинки з ЛСТК, стали навіть тепліше будинків з цегли.
  На жаль не всі люди, хочуть заглиблюватися в технологію і зрозуміти, як вона працює. Вони бачать, що будинок з металу і відразу роблять висновок, що будинок промерзає. Люди ж які більше поглиблюються в технологію і її обирають, отримують будинок дешевший і більш теплий.

 • Історія ЛСТК налічує понад 60 років. Але якщо на заході технологія вже відпрацьована дуже добре, то в Україні досі  скептично ставляться до тонких стін. Багато в чому, через суворий клімат і нашого менталітету(люди хочуть товсті стіни з каменю).

  Правда, потроху, більш молоде покоління проявляє інтерес до технології і без сумнівів будують будинки з ЛСТК. В Україні дійсно небагато компаній, здатних побудувати якісний будинок з оцинкованого профілю. Ми ж відповідаємо за якість і даємо гарантії, що будинок простоїть довго і в ньому буде комфортно жити! Не вірите, завжди чекаємо Вас в нашому офісі.

Склад ЛСТК

Легкі сталеві тонкостінні конструкції складаються з оцинкованих профілів: напрямних, стоєчних і перемичок. Кріплення легких сталевих тонкостінних конструкцій може бути здійснено за допомогою різьбових з'єднань (шурупів, саморізів, заклепок), болтів.

 • Каркасна технологія зведення житлових, виробничих та адміністративних будівель - це найбільш поширене рішення в малоповерховому будівництві.

 • Каркасна технологія зведення житлових, виробничих та адміністративних будівель - це найбільш поширене рішення в малоповерховому будівництві.

 • Каркасна технологія зведення житлових, виробничих та адміністративних будівель - це найбільш поширене рішення в малоповерховому будівництві.

Переваги будинків із ЛСТК

Широкі архітектурні возможності. Технологія ЛСТК дозволяє будувати каркасні будинки самого різного призначення: житлові, торгові, офісні, комерційні, виробничі будівлі, мансарди. Також можливе застосування в якості огороджувальних конструкцій висотних будівель.

Будівництво круглий рік. Будучи «сухим» способом будівництва, монтаж будівель за технологією ЛСТК може здійснюватися всесезонно. Це особливо важливо для інвестора, коли повернення вкладених коштів є визначальним фактором, а також при будівництві житла.


Мала вага конструкцій. Назва «легкі конструкції» говорить сама за себе - вони мають малу питому вагу. Наприклад, вага 1 м.кв. несе сталевого каркаса житлового будинку знаходиться в межах 30-40 кг. Навантаження на фундамент набагато нижче ніж при будівництві з інших технологій, що відповідно знижує витрати на його облаштування.

Відсутність необхідності в будівельній техніці. Технологія будівництва на основі ЛСТК в більшості випадків не вимагає застосування важкої вантажопідйомної техніки, що дозволяє значно знизити трудовитрати, а також зберегти в цілісності навколишній ландшафт.

Простота технології - легкий контроль за монтажем. Завдяки легкості кожного елемента, а також точності розмірів, маркування і продуманим кресленнями, збірка каркаса на будівельному майданчику нагадує збірку конструктора великих розмірів. Основними інструментами для монтажу є шуруповерт або пістолет для заклепок, рулетка і рівень.
Легкість оздоблювальних робіт
Будівництво будинків із цегли, пінобетону та інших матеріалів, що не дає ідеально рівній поверхні стін, підлог і стель і вимагає додаткових витрат на вирівнювання під фінішну обробку. У будинку, побудованому за технологією ЛСТК, поверхня стін, підлог, стель виходить ідеально рівною в силу самої конструкції каркаса.

Область застосування
Адміністративно-побутові комплекси

Такі об'єкти використовуються для розміщення в них робочих бригад, обслуговуючого персоналу в випадках, коли місце роботи знаходиться у віддаленому районі або важкодоступній територіальній зоні;

Сільськогосподарські об'єкти

Ангари для зберігання сільськогосподарської продукції, сільгосптехніки, а також теплиці, пташники, свинарники, корівники та інші тваринницькі об'єкти;

Логістичні комплекси

Являють собою центри спеціального призначення, в яких зберігаються і обробляються вантажі, відбувається митне оформлення, надаються інформаційні послуги;

Виробничі і торговельні комплекси

Виробничі цехи заводів, фабрик, місця збірки готової продукції, торгові приміщення, готелі, кафе, їдальні, торгові центри, розважальні комплекси і т.д.

Складські комплекси

Спеціально обладнані приміщення, великі за площею, в яких розташовані різні види професійного обладнання та існує внутрішня транспортна система, яка виконує функції прийому, розміщення і надійного зберігання товарів

Спортивні споруди

Спеціалізовані комплекси особливого призначення, в яких проводяться заняття з метою фізичного оздоровлення, а також підготовка до спортивних змагань, навчально-тренувальні роботи;